Exministryni Součkové zřejmě hrozí trestní stíhání

Bývalá ministryně zdravotnictví je zřejmě obviněná v souvislosti s kauzou Diag Human. Souhlasila totiž s nevýhodnou smlouvou s advokátem Zdeňkem Nováčkem, který měl ve sporu s firmou zastupovat stát. Policie v souvislosti s případem jednu osobu stíhá, její jméno ale neprozradila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Součková

Marie Součková | Foto: Úřad vlády ČR

Podle důvěryhodných zdrojů ČTK jde ale právě o Součkovou. Ta v rozhovoru pro Českou televizi případné obvinění nekomentovala: " Až obdržím, převezmu, tak teprve potom mohu pročíst oč se vlastně jedná. Zatím nic nemám."

Advokát, kterého bývalá ministryně zdravotnictví Marie Součková pověřila zastupováním státu v kauze Diag Human, čelí u České advokátní komory kárné žalobě. Brněnský právník Zdeněk Nováček měl porušit při uzavírání smlouvy s ministerstvem povinnosti advokáta. Nováčka pověřila Součková zastupováním státu bez výběrového řízení.

Později se objevilo podezření, že Nováček právní služby předražil. Advokát však oponoval, že odměny účtoval řádně. K otázce, zda se kárná žaloba týká zjištěného předražení právních služeb se komora odmítá vyjádřit, protože je vázána mlčenlivostí. Nováček ale prý porušil zejména etická pravidla výkonu advokacie.

Milan Kopp, Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme