Experti MAAE prověřují dukovanskou elektrárnu

Experti z Mezinárodní agentury pro atomovou energii zahájili v jaderné elektrárně Dukovany třídenní kontrolu zaměřenou na všechny oblasti jejího provozu. V jedenáctičlenné misi jsou odborníci z deseti evropských i zámořských států. Výsledkem její kontroly bude zpráva, která má obsahovat doporučení a návrhy pro zlepšení slabých stránek a také výčet dobrých praxí, které mohou sloužit jako inspirace pro jiné elektrárny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

JE Dukovany | Foto: ČEZ

Mezinárodní mise je zaměřena na kontrolu provozní bezpečnosti. Američan James Cook, který tým expertů vede, odmítl misi spojovat s bezpečnostními opatřenímí, která elektrárna přijala bezprostředně po teroristických útocích ve Spojených státech. Účelem kontroly je podle něj najít nedostatky a upozornit na ně v závěrečné hodnotící zprávě.

Dukovany navštívilo od roku 1989 celkem 15 různých mezinárodních misí, směřujících ke zvýšení bezpečnosti provozu a trvalému zlepšování ve všech oblastech a činnostech.

Markéta Kaclová, Jana Petrová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme