Experti na pravicový extremismus budou svědčit u soudu se žháři z Vítkova

Svědectvím dvou expertů na pravicový extremismus a skryté symboly neonacistů dnes v Ostravě pokračuje kauza Vítkov. Policisté u čtveřice obžalovaných našli při domovních prohlídkách řadu knih, letáků a tiskovin, které mezi sebou příznivci krajní pravice šíří.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud se žháři z Vítkova

Soud se žháři z Vítkova | Zdroj: ČTK

Podle státní zástupkyně obžalovaní naplánovali žhářský útok proti romské rodině na období, kdy neonacisté slaví narozeniny Adolfa Hitlera.

Obžalovaný Ivo Müller soudci řekl, že jeho komplic Lukeš chtěl udělat něco velkého. „Aby se zviditelnilo tohle hnutí nebo něco podobného,“ uvedl Müller.

Skryté symboly extremistů se řešily dokonce přímo v jednací síni. Obžalovaný David Vaculík přišel v tričku s logem značky oblečení, kterou mají neonacisté v oblibě. Soudce mu nařídil, aby se převlékl.

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme