Experti na zdravotnictví: Nejpřínosnější je konec IZIP a zrušení souhlasu rodičů s ošetřením dítěte

Ukončení projektu elektronických zdravotních knížek IZIP a zrušení nutného souhlasu obou rodičů s ošetřením dítěte označili experti jako nejpřínosnější z nejnovějších opatření v českém zdravotnictví. Vyplývá to ze čtvrtletního průzkumu neziskové organizace České zdravotnické fórum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ordinace | Foto: Jana Káninská

V projektu organizace České zdravotnické fórum HEZR hodnotí vývoj v resortu zhruba šedesát odborníků, mezi nimi lékaři, ekonomové, právníci, manažeři, zástupci neziskovek nebo médií.

Jedna z věcí, které hodnotili, je možnost, aby si pacienti za příplatek vybírali ošetřujícího lékaře nebo operatéra. Výkonný ředitel Českého zdravotnického fóra Michael Vích upozornil, že experti tuto možnost vítají, ale zájem z řad pacientů o tuto službu je a asi bude malý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Experti na zdravotnictví hodnotili poslední opatření v resortu. Hostem Ozvěn dne byl výkonný ředitel Českého zdravotnického fóra Michael Vích.

„Na druhé straně zde existují určité obavy pacientů, aby nakonec nemuseli platit dvakrát. Jednou oficiálně nemocnici danou sazbu a pak ještě také obálkovou metodou, o které se hovoří, že tady pořád existuje, tedy připlatit lékaři něco do kapsy,“ přiblížil v Ozvěnách dne.

Jako přínos pro zdravotnictví označila většina expertů zastavení nákladného a neprůhledného projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. Na druhé straně si stěžují na to, že podle zákona musejí být lékařské ordinace vybavené pevnou telefonickou linkou.

„Experti si nestěžují, že musí mít každý lékař svou telefonní linku, ale spíše je podle nich zarážející, že v roce 2012 není v zákoně mít povinnost mít internet v ordinaci,“ uvedl výkonný ředitel Českého zdravotnického fóra Michael Vích.

bre, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme