Experti prověřují zprávy o možném útoku teroristů

Kvůli informacím o možné přítomnosti teroristů v Česku byl aktivován Ústřední krizový štáb. Oznámil to dnes policejní prezident Jiří Kolář s tím, že štáb zatím ještě nezasedl. Německý list Bild o víkendu informoval o skupinkách teroristů s padělanými pákistánskými pasy, kteří se chystají do Německa, Česka, Francie a Británie. List se odvolával na Německou zpravodajskou službu BND a Spolkový kriminální úřad BKA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kolář

Možné aktivity teroristických skupin v naší republice teď prověřuje policie. Podle policejního prezidenta Jiřího Koláře informace německého listu zatím není potvrzená. "Do jaké míry je relevantní, to si myslím, že zvládneme vyhodnotit tento týden."

"Vyhodnocujeme informační toky od zpravodajských služeb, které tuto informaci poskytly a také jsme vyhodnotili bezpečnostní situaci za území naší země. Poté kdy budou vyhodnocena bezpečnostní rizika, tak budeme přijímat opatření. Policie vždy standardně reaguje tak, že věnuje zvýšenou pozornost zejména objektům, které by potenciálně mohly být rizikem teroristického útoku, a to děláme od 11. září (2001), takže my jsme pak schopni ve velice krátkém čase adekvátně reagovat na všechna bezpečnostní rizika," uvedl policejní prezident.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Kolář: Informaci vyhodnocujeme

Podle šéfa sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Jana Vidíma české zpravodajské služby v poslední době zaznamenaly zvýšenou aktivitu teroristických skupin v západní Evropě. Informaci listu Bild ale považuje za téměř poplašnou.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme