Experti zkoumají podezřelý rum. Vypátrala ho policie na Domažlicku

Policisté našli na Domažlicku čtyři láhve rumu, které zřejmě obsahují nebezpečný metylalkohol. Potvrdí to ale až odborné expertízy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a hygienici vyrazili na kontrolu dodržování aktuálního opatření omezujícího prodej letos vyrobeného alkoholu s neprokázaným původem | Zdroj: ČTK

Policie rum zajistila poté, co ji Západočeská univerzita informovala, že při bezplatném testování alkoholu byl jeden ze vzorků pozitivní na metylalkohol.

Policie neuvedla žádné konkrétnější informace s tím, že provádí intenzivní šetření, které je teprve na začátku. Doporučuje ale, aby byli lidé při výběru a nákupu alkoholu maximálně opatrní.

Metylalkoholová aféra vypukla na začátku září. V celé zemi si vyžádala už 30 životů a další lidé budou mít trvalé následky, zejména poškozený zrak.

Varuje také před konzumací alkoholu, který nepochází z obchodní sítě. Vzorek s nadlimitním množstvím metylalkoholu, který byl odhalen při testování odborníky z univerzity, totiž údajně rovněž nepocházel z prodejní sítě.

Šlo zároveň o první případ zjištění závadného alkoholu v Plzeňském kraji.

Milan Kopp, Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme