Výbuch v Explosii řeší čtyři komise. Policie prošetřuje podezření ublížení na zdraví z nedbalosti

Příčiny pátečního výbuchu v pardubické společnosti Explosia budou zjišťovat čtyři vyšetřovací komise. Provoz, v němž exploze nastala, je zničený. Čtyři lidé byli při neštěstí vážně zraněni, jeden z nich utrpěl popáleniny na 90 procentech těla a zůstává v kritickém stavu. Policie se začala případem zabývat pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Rodiny zraněných mohou využít policejní psychology.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příčiny pátečního výbuchu v pardubické Explosii budou zjišťovat čtyři vyšetřovací komise. | Foto: Jakub STADLER/Empresa Media | Zdroj: Profimedia

„Ve věci jsme zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla mluvčí krajské policie Eva Maturová.

V Explosii vypukl při výrobě střelného prachu požár. Jeden zraněný má popáleniny na 90 procentech těla

Číst článek

„Jsou utvořeny čtyři komise, jedna je pod kontrolou vedení společnosti, další komisi vede Báňský úřad, jehož ředitel je zde na místě. Další komise souvisí s vyšetřováním policie a hasičů. Výsledky budeme mít během několika dnů a budeme z nich vyvozovat konkrétní závěry,“ řekl novinářům ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček za ANO, který dorazil na místo neštěstí.

V 7.20 vypukl požár v budově, kde se suší střelný prach. Poté následovala takzvaná deflagrace, menší forma výbuchu doprovázená tlakovou vlnou. V areálu bylo v době výbuchu 500 zaměstnanců, uvedl ministr, pod jehož úřad státem vlastněný podnik spadá.

Výbuch vážně popálil čtyři lidi. Záchranáři tři z nich převezli do popáleninového centra vinohradské nemocnice v Praze, z toho jednoho z nich v kritickém stavu.

Všichni tři jsou nadále ve velmi vážném až kritickém stavu, řekla kolem 17.00 mluvčí vinohradské nemocnice Hana Vránová. Čtvrtý člověk utrpěl kromě popálenin i zranění hlavy a skončil v péči lékařů nemocnice v Hradci Králové.

Zdravotní stav zraněných společnost sleduje, nechce o něm ale zveřejňovat bližší informace. Vedení firmy se spojilo s jejich rodinami.

„Snažíme se komunikovat s příbuznými a zmírnit dopady, které celá událost má na jejich psychiku,“ řekl předseda představenstva společnosti Radomír Krejča. Policejní psychologové nabídli pomoc rodinám zraněných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme