Požár v pardubické Explosii: jeden z těžce zraněných ve vinohradské nemocnici zemřel

Jeden ze zraněných z pátečního požáru a výbuchu v pardubické Explosii v sobotu večer zemřel ve vinohradské nemocnici. Radiožurnálu to v neděli potvrdil mluvčí Explosie Martin Vencl. Při požáru byli zraněni čtyři lidé.

Praha/Pardubice (Aktualizováno: 11:47 3. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pardubické Explosii došlo k výbuchu. Tři lidé utrpěli středně těžká zranění | Foto: Jakub STADLER/Empresa Media | Zdroj: Profimedia

„Smutná zpráva dorazila z vinohradské nemocnice. Včera večer na následky zranění způsobených páteční nehodou zemřel jeden z našich zaměstnanců,“ uveřejnila v neděli dopoledne společnost na svém facebooku.

Informaci Radiožurnálu potvrdila mluvčí nemocnice královské vinohrady Tereza Romanová: „Mohu potvrdit, že nejvážněji zraněný muž včera v noci zemřel na popáleninový šok.“

V sobotu dopoledne informovala mluvčí vinohradské nemocnice Tereza Romanová, že tři ze zraněných, kteří tam byli hospitalizovaní, jsou v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče. „Jsou v umělém spánku,“ řekla Romanová. Podle dřívějších informací záchranářů má jeden z nich popáleniny na více než 90 procentech těla.

Mluvčí Explosie ČTK odmítl říct, zda zemřel právě tento pacient. Nic bližšího podle něj firma uvádět nebude. Soustrast rodině vyjádřil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). „Platí pomoc a dohled nad vyšetřováním příčin nehody,“ uvedlo v neděli ministerstvo na twitteru.

Zpráva, kterou nikdo nechtěl. explosia.cz/aktuality/ I když jsme věděli o kritickém stavu, moc nás to zasáhlo. Ministr @Karel Havlíček vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a dalším blízkým. Platí pomoc a dohled nad vyšetřováním příčin nehody.

08:48 – 03. 11. 2019

1 4

Čtvrtý zraněný byl po výbuchu převezen se zraněním hlavy a popáleninami do hradecké fakultní nemocnice. „Večer byl převezen na popáleninové centrum do Brna. Byl ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Napojen byl na plicní ventilaci,“ uvedl v sobotu lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Po požáru v Explosii zůstávají tři lidé v kritickém stavu. Další vážně zraněný je ve stabilizovaném stavu

Číst článek

Požár vypukl v pátek v 7.20 v budově, kde se suší střelný prach. Poté následovala takzvaná deflagrace, menší forma výbuchu doprovázená tlakovou vlnou. Provoz, v němž exploze nastala, je zničený. Provozu společnosti se exploze výrazně nedotkla.

Pro zjištění příčin výbuchu byly vytvořeny čtyři vyšetřovací komise, a to firmy, Báňského úřadu, policie a hasičů. Policie se začala případem zabývat pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Vedení firmy se spojilo s rodinami zraněných.

Závažná nehoda s oběťmi na životech se stala v Explosii v dubnu 2011. Výbuch tehdy zničil dva železobetonové podzemní objekty, další budovy poškodil. V objektu se vyráběl perunit, trhavina dynamitového typu. Exploze usmrtila čtyři lidi, dalších devět se zranilo. Přesnou příčinu neštěstí se nepodařilo určit.

Petr Jadrný, Jan Nevola Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme