Expolicista Gregor: Bylo zbytečné, aby se v kauze Rath objevovalo mé jméno

Poprvé od vynesení nepravomocného rozsudku nad Davidem Rathem promluvil expolicista Libor Gregor. Muž, který celý případ odstartoval. V roce 2011 státní zastupitelství informoval o možném zmanipulování zakázky na rekonstrukci buštěhradského zámku. Následovalo vyšetřování, které ukončil verdikt 8,5 roku vězení nad bývalým poslancem a hejtmanem Rathem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý poslanec a exhejtman Středočeského kraje David Rath | Foto: Filip Jandourek

Soukromý detektiv Libor Gregor ocenil, že se podařilo kauzu Rath dovést do konce. Vadí mu ale, že během vyšetřování nezůstalo jeho jméno v anonymitě.

„Bylo naprosto zbytečné, aby se objevovalo moje jméno, aby se objevoval ten, kdo dal podnět k tomu šetření. To je zbytečné, zákon to ani nevyžaduje,“ uvedl a dodal, že jeho život byl do doby, než se jeho jméno začalo objevovat, klidnější a snazší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý policista, který odstartoval kauzu Rath, je s výsledkem procesu spokojený. Vadí mu ale, že během vyšetřování nezůstalo jeho jméno v anonymitě

Podle Gregora také k vyřešení celého případu pomohlo využití takzvaného institutu spolupracujícího obviněného.

„Pokud to bude fungovat a bude to fungovat v zájmu zákonů a tak, jak má, je to jedině dobře. Je jedno, jestli by to byla paní Salačová nebo kdokoliv,“ řekl Gregor.

Právě Ivana Salačová jako spolupracující obviněná dostala podmínku a milionový peněžitý trest. Do konce září by měl Krajský soud v Praze v první větvi kauzy Rath, ve které byli souzeni mimo jiné manželé Kottovi, rozeslat písemné odůvodnění rozsudku.

Pak poběží lhůta na odvolání. Už teď advokát Salačové Vojtěch Veverka Radiožurnálu řekl, že se nejspíš odvolávat nebudou.

„My jsme s klientkou dohodnuti tak, že předběžně je nějakým způsobem připravena rozsudek přijmout, ale samozřejmě si definitivní stanovisko vyhradila až podle písemného znění, které bude poměrně dlouhé a bude ho třeba nastudovat. Máme na to osm dní od doručení rozsudku,“ popsal Veverka.

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme