Expolicista Kadlec dostal 8 měsíců podmínku za nehodu v opilosti

Za zavinění nehody pod vlivem alkoholu soud potrestal bývalého policistu a vysokoškolského pedagoga Karla Kadlece osmiměsíční podmínkou. Zakázal mu také na dva a půl roku řídit. Rozsudek dnes vynesl Obvodní soud pro Prahu 2, který loni Kadlece nepotrestal. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud vynesl nepravomocný rozsudek nad bývalým policistou Karlem Kadlecem | Foto: Filip Jandourek

Původně soud případ posuzoval jen jako přestupek. S tím ale nesouhlasil nadřízený soud a případ vrátil k novému projednání.

Soudce řekl, že jeho nové rozhodnutí ovlivnilo i další protiprávní jednání Kadlece. Zdůraznil, že když rozhodoval poprvé o trestu, byl přesvědčen, že se jedná o jediné Kadlecovo vybočení proti zákonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

U soudního jednání s bývalým policistou Karlem Kadlecem byla reportérka Evelyna Kulíšková

„V původním rozhodnutí jsem byl přesvědčen, že se jedná o jediné vybočení pana podplukovníka Kadlece stran jeho způsobu života. Sám pan podplukovník v průběhu trestního řízení prokázal, že tento můj názor byl asi mylný,“ řekl soudce Jiří Horký.

Obhajoba trvá na tom, že u Kadlece nebylo prokázáno, že by řídil pod vlivem takové hladiny alkoholu, aby to byl trestný čin. Bývalý policista Kadlec byl však po vynesení odsuzujícího verdiktu viditelně nervózní.

„Rozhodnutí soudce chápu. Jediné, co mě mrzí, je, že se nikdo nepozastavil nad tím, jak se může něco takového stát člověku, který 20 let poctivě pracuje, jak se vůbec může dostat do takovéto situace,“ vypověděl při odchodu ze soudní síně Kadlec.

„Stejně tak, jak je možné, že jsem už třetí policista z jedné katedry, který už měl podobný problém,“ dodal Kadlec.

Rektor Policejní akademie Josef Salač ale jakékoli pochybení školy vůči svým učitelům odmítl.

„Já skutečně nevím, co tím pan Kadlec myslel. Jenom můžu uvést, že za dobu, co jsem ve funkci, nikdo z policistů zařazených na Policejní akademii v opilosti takovýmto způsobem boural,“ prohlásil Salač.

Soud vynesl nepravomocný rozsudek nad bývalým policistou Karlem Kadlecem | Foto: Filip Jandourek

Případ se týká nehody z loňského března, kdy Kadlec podle obžaloby neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Po nehodě také při couvání narazil do auta asistenční služby, která na místo přijela.

Kadlec má problémy se zákonem také kvůli incidentu z letošního dubna. Čelí obvinění za nabourání 29 aut na pražských Vinohradech. Podle dosavadních výsledků vyšetřování před jízdou kombinoval alkohol s dosud nezjištěnými léky.

Hrozí mu až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Po tomto incidentu jej ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) propustil ze služebního poměru.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme