USA 0:1 Česko

Exposlanec Petr Wolf odsouzený za podvod žádá o milost

Bývalý poslanec Petr Wolf odsouzený k trestu za podvod s dotacemi požádal o milost. Wolf šestiletý trest vězení nikdy nenastoupil a je na něj vydaný mezinárodní zatykač. Žádost o milost podal exposlancům jeho příbuzný. Zjistil to Deník. Ministerstvo spravedlnosti teď žádost posuzuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti | Foto: Filip Jandourek

„Mohu teď jedině konstatovat, že se tím zabývá naše oddělení milostí, které připraví materiál pro paní ministryni. A ta buď předloží, nebo nepředloží milost prezidentu republiky,“ potvrzuje mluvčí ministerstva spravedlnosti Kateřina Hrochová.

Milost může udělit pouze prezident republiky, stanovisko ministerstva spravedlnosti má pouze poradní roli.

Ostravský soud uznal Wolfa v roce 2012 vinným z toho, že podvedl ministerstvo životního prostředí, od něhož dostal dotace na základě nepřesných, zkreslených a lživých informací.

Na dva projekty spolu s manželkou v letech 2005 až 2007 čerpal 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů. Projekty navíc byly zkopírovány z internetu.

Bývalému poslanci za to soud uložil pět let vězení a pokutu milion korun. Vrchní soud v Olomouci trest Wolfovi zpřísnil na šest let vězení a pokutu pět milionů korun. Odsouzena byla i Wolfova manželka k podmíněnému tříletému trestu a pokutě milion korun.

V lednu 2013 neúspěšně požádal o odložení výkonu trestu. Do vězení nenastoupil a policie 25. ledna 2013 vyhlásila po odsouzeném pátrání. V únoru byl vydán evropský zatykač a v dubnu pak i mezinárodní. Do vězení Wolf odmítá nastoupit, peněžitý trest ale s manželkou uhradili ve splátkách. Peníze přicházely na účet soudu i v době, kdy už byl na útěku. Platila je uprchlíkova manželka.

Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme