Expremiér Nečas odmítl vypovídat v kauze Nagyová, označil ji za vykonstruovanou

Bývalý premiér Petr Nečas dnes odmítl vypovídat v kauze údajného zneužívání vojenského zpravodajství. V sídle vyšetřovatelů se zdržel jen několik desítek minut. Případ se týká bývalé šéfky Nečasovy vládní kanceláře Jany Nagyové, dnes Nečasové. Podle expremiéra je celá kauza vykonstruovaná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vlády Petr Nečas | Zdroj: ČTK

Tajná služba údajně nezákonně sledovala bývalou Nečasovu ženu Radku a dva zaměstnance Úřadu vlády. K tomu měla podle kriminalistů dát příkaz Jana Nagová, nyní Nečasová. Expremiér dnes mohl pomoci objasnit, kdo sledování skutečně zadal.

S vyšetřovateli ale odmítl spolupracovat s tím, že celou kauzu považuje za vykonstruovaný proces. Postup státního zastupitelství a vyšetřujících policistů označil za politicky podjatý.

„Toto je politický proces, je to vykonstruovaná záležitost a z těchto důvodů jsem naprosto logicky odmítl spolupracovat, odmítl vypovídat. Nicméně jsem připraven spolupracovat s nezávislým soudem,“ uvedl při odchodu z policie Nečas.

Státní zástupce Petr Komár kvůli prohlášení Nečase o podjatosti uvažoval i o peněžitém trestu. „Invektivy neměl, pouze nás, tedy policii a státní zastupitelství označil za politicky podjaté. Nicméně po krátké úvaze jsem se rozhodl neudělit mu za to pořádkovou pokutu,“ uvedl.

Jana Nečasová se na sledování měla domluvit se šéfem Vojenského zpravodajství Ondrejem Páleníkem. Ten to ale odmítl. Detektivové obvinili i jeho nástupce Milana Kovandu a zpravodajce Jana Pohůnka, kteří měli být do sledování také zapojení.

Zuzana Petráňová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme