Exředitel podle žalobců zneužíval své žáky. Sahal mi na penis, schoulil jsem se ke zdi, vypověděl jeden z nich

Soud pokračuje v projednávání obžaloby na pedagoga L. K. Žalobce viní bývalého ředitele pražské střední školy ze znásilnění, sexuálního nátlaku a ohrožování výchovy dítěte, na což už dříve upozornil server iROZHLAS.cz. Skutků se údajně na žácích dopouštěl opakovaně, a to v průběhu několika let, například na školních výletech. „Sahal mi na penis, schoulil jsem se ke zdi,“ vypověděl jeden z poškozených studentů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaný pedagog L.K. u soudu. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Jak jsem spal, tak jsem cítil, jak mi někdo sahá mezi nohy. Probudil jsem se a L. K. (obžalovaný pedagog) mi sahal na penis. Bylo mi to nepříjemné, tak jsem se schoulil ke zdi, potom jsem se sebral a šel si lehnout do druhého pokoje,“ uvedl hned v úvodu své výpovědi jeden z poškozených žáků, kterého soud předvolal jako svědka.

Podle obžaloby docházelo k sexuálnímu nátlaku a znásilnění například na výletě v Itálii, nejčastěji ale na rekreační chatě.

Co říká znalecký posudek

Ze znaleckého posudku z odvětví psychiatrie vyplývá, že obviněný L. K. netrpí duševní poruchou ani poruchou osobnosti, není závislý na alkoholu ani jiných návykových látkách. Netrpí žádnou sexuální deviací, jeho sexuální orientace je nevyhraněná. Jeho intelekt je nadprůměrný, má IQ 133. Výhled na resocializaci je „spíše příznivý“.

„Druhý den jsem mu řekl, že mě to mrzí. Přišel mi, že je zklamanej z toho, co se stalo, co udělal. A vlastně plakal, já jsem plakal taky," popsal další ráno student. Zmínil také, že žáci museli při příjezdu na chatu absolvovat takzvané zdravotní prohlídky, a to nazí. Podle jeho slov se tehdy jednalo zejména o mimoškolní akce.

„Když jsem to viděl v novinách, nechtěl jsem se k tomu vracet. Bylo mi trapně i osobně, že jsem si to nechal udělat, chtěl jsem zapomenout," uzavřel svou výpověď s tím, že se měl tehdy bránit.

K výpovědi bývalého studenta se chtěl vyjádřit i sám obžalovaný exředitel. Ten zdůraznil, že se nejednalo o školní akci, neboť výjezd na chatu nebyl nikde ve škole inzerován. „Naprosto odmítám, co tady zaznělo, o nějaké masturbaci, to je naprostý nesmysl,“ uvedl L. K.

Podle znaleckých posudků je obžalovaný L. K. nadprůměrně inteligentní, netrpí žádnou sexuální deviací. Závěry posudků u soudu potvrdili sami znalci.

„Netrpí žádnou duševní chorobou ani poruchou, netrpí ani sexuální deviací v pravém slova smyslu. Jeho sexuální orientace je nevyhraněná. Jeho možnosti resocializace jsou dobré,“ uvedl v soudní ohrádce sexuolog Petr Weiss a dodal: „Může se léčit, aby v budoucnu udržel potřeby v mezích společensky akceptovatelných. Pokud se sám chce léčit, tak to lze uvítat.“

Soudkyně musela nakonec jednání odročit, jelikož chce ještě předvolat další svědky, a to včetně další soudní znalkyně.

Společné sprchování

Na předchozím jednání L. K. hned na úvod své výpovědi uvedl, že „do konce života bude žít v souladu se zákonem a morálkou". Obžalovaný pedagog připustil, že se stalo něco, co nemělo. Neupřesnil však, co konkrétně, neboť mluvil spíše v obecné rovině.

„Líbí se mi a přitahují mě mladí chlapci, byť jsem nikdy neměl homosexuální styk," přečetla soudkyně slova L. K. z policejního protokolu. Před soudem zároveň zopakoval, že některá obvinění od bývalých žáků jsou nesmysly a že se z jejich strany jedná o pomstu.

Žák chce po obžalovaném učiteli milion. Už dříve čelil podezření z křivého obvinění

Číst článek

Jak upozornil server iROZHLAS.cz, L. K. na policii také přiznal, že se se svými žáky masíroval i na intimních partiích, s některými se podle obžaloby i sprchoval.

„Při společném sprchování (ředitel) požadoval, aby mu masturboval penis pod záminkou, že mu ukáže, jak se správně myje přirození, což poškozený prováděl cca 15 minut, neboť měl obavu, aby mu obviněný nezhoršil prospěch," vypověděl na policii jeden ze studentů.

Dva z údajně poškozených žáků také po obžalovaném požadují jeden milion korun za nemajetkovou újmu.

Hana Mazancová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme