Exředitel věznice Líbal se brání podmínce za podplácení. Podal ústavní stížnost

Nedávno jeho dovolání zamítl Nejvyšší soud. Za podplácení odsouzený exšéf litoměřické vazební věznice Tomáš Líbal podal v pátek ústavní stížnost. Zjistil to server iROZHLAS.cz. Právě stížnost k Ústavnímu soudu je Líbalova poslední možnost, jak zvrátit podmíněný trest.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Líbal | Foto: Česká televize

„Ústavní stížnost jsme vložili do datové schránky soudu,“ napsal serveru iROZHLAS.cz Líbalův advokát Zdeněk Koschin. 

„Obdrželi jsme ji v pátek, potvrdila mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková.

Podat ústavní stížnost se Líbal rozhodl poté, co Nejvyšší soud na začátku září odmítl jeho dovolání.

Podle obžaloby se Líbal snažil podplatit svého nadřízeného, tehdejšího ředitele Vězeňské služby Pavla Ondráška. Tomu měl podle žalobce na několika schůzkách nabídnout úplatek ve výši 100 tisíc měsíčně ze stavebních zakázek za to, že se znovu stane náměstkem na ředitelství.

'Chtěl trošičku moc, i ty peníze.' Přečtěte si, proč soud potrestal exnáměstka věznic Líbala za podplácení

Číst článek

Okresní soud v Táboře nejprve Líbalovi uložil podmínku, pokutu 104 tisíc korun a také šestiletý zákaz ucházet se o místo v bezpečnostních složkách. Odvolacímu soudu se ale trest zdál mírný, a proto ještě přitvrdil. Peněžitou sankci zvýšil šestinásobně, tedy na 600 tisíc korun, a zákaz činnosti uložil Líbalovi na devět let.

Líbal od počátku vinu popírá a tvrdí, že jeho případ má politické pozadí. Uvedl, že se znelíbil v té době, kdy se ministryní spravedlnosti stala Helena Válková (ANO).

Hana Mazancová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme