Exšéf dotačního programu Severozápad Kusnierz stane před odvolacím soudem

Kauza údajné korupce na dotačním úřadu Severozápad se dostala před Vrchní soud v Praze. Senát bude v odvolání posuzovat přiměřenost trestu pro bývalého ředitele úřadu Petra Kusnierze, který dostal za přijímání úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele trest 7 a půl roku vězení a pokutu tři čtvrtě milionu korun. Rozhodl tak Krajský soud v Ústí nad Labem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdná úřední deska na dotačním úřadě Severozápad | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Petr Kusnierz podle advokátky Heleny Tukiňské důkazům, vzniklým na základě odposlechů, nerozumí a přijetí úplatků odmítá.

„Jak má rozumět nějakému kousku odposlechu, přepsanému ještě tak, že vyšetřovatel přepíše jen to, co považuje za zájmové. On pouze říká, že žádné úplatky nevzal a že postupoval v souladu s platnými předpisy při výkonu své funkce,“ říká Tukiňská.

Soudkyně ústeckého krajského soudu Romana Elsnicová tvrdí, že policie případ velmi dobře zpracovala.

„V přípravném řízení se shromáždilo přes 800 tisíc mailů. Zpracování této kauzy ze strany policie bylo na profesionální úrovni. A pokud by takto byly zpracovány i jiné kauzy, je to zase krok správným směrem,“ je přesvědčena.

Kusnierz měl chtít po žadatelích o evropské dotace nejméně 1,7 milionu korun. Spolu s ním soud potrestal i zbylých šest obžalovaných.

Květa Moravcová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme