Exšéf odboru ministerstva pro místní rozvoj dostal za korupci tříletý podmíněný trest

Tříletou podmínku, pětiletý zákaz činnosti ve vedoucích funkcích veřejné správy a pokutu 30 tisíc korun dostal od soudu exšéf odboru ministerstva pro místní rozvoj Vladislav Koval. Podle obžaloby chtěl po jednateli firmy Protum Servis Jaroslavu Tůmovi úplatky. To ale Koval, který byl ještě před obviněním z korupce členem hnutí ANO, odmítá. Verdikt soudu je zatím nepravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladislav Koval | Foto: Strana zelených

Podle obžaloby se Koval coby ředitel ministerského odboru hospodářských služeb sešel 22. října 2014 v restauraci Mincovna na Staroměstském náměstí s jednatelem firmy Protum Servis Jaroslavem Tůmou. Údajně po něm žádal úplatky v nespecifikované výši.

O dva dny později prý Tůmovi v budově ministerstva nabídl zakázku za půl milionu korun na výměnu protipožárních dveří, přičemž chtěl pro sebe část z této sumy.

Koval vinu odmítá s tím, že chtěl naopak korupční jednání sám odhalit, a proto si zkusil říct o úplatek jednateli firmy, která pro ministerstvo zajišťovala údržbářské práce.

V době údajné trestné činnosti byl Koval členem ANO, které ho po jeho obvinění obratem vyloučilo ze svých řad.

Kovalovi hrozilo za korupci až desetileté vězení nebo propadnutí majetku. Státní zástupce mu navrhoval nepodmíněný trest ve výši 3,5 až čtyři roky, dále pěti až sedmiletý zákaz činnosti ve vedoucích funkcích státní správy a peněžitý trest 100 tisíc korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme