Exšéf úřadu vlády Poul z kauzy kolem Nečasové zabavený čtvrtmilion zpět nedostane, rozhodl soud

Bývalý šéf Úřadu vlády Lubomír Poul nedostane zpět čtvrt milionu korun, část z toho v dolarech, které policie zabavila při razii v roce 2013. V pondělí o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1, informuje Radiožurnál. Tehdy kriminalisté zadrželi nejen Poula, ale i tehdejší ředitelku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nagyovou, později Nečasovou a další lidi. Poul nikdy z ničeho obviněn nebyl.

Praha (Aktualizováno: 13:23 29. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Poul na snímku z roku 2016 | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Lubomír Poul ani jeho advokát v pondělí na vyhlášení rozsudku nepřišli. Během líčení Poul tvrdil, že si dolary ušetřil z cesty po USA a zbytek peněz měl v trezoru na mimořádné výdaje.

Rodina bývalého šéfa Úřadu vlády chce zpět 3,5 milionu, které před třemi lety zabavila při razii policie

Číst článek

Podle mluvčího Radka Ležatky z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Poul nikdy vlastnictví peněz neprokázal.

„Jsme samozřejmě rádi, že soud vyhověl našemu návrhu a žalobu v plném rozsahu zamítl. Jsme toho názoru, že žaloba nebyla prokázána a jsme rádi, že byla zamítnuta,“ řekl Radiožurnálu Ležatka.

Podle soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Ivety Nedozrálové Poul neprokázal, že byly peníze skutečně jeho. 

„Žalobce soudu dostatečně nevysvětlil, z jakého důvodu měl ve své kanceláři v hotovosti finanční prostředky v žalované výši,“ uvedla soudkyně.

Policisté Lubomíra Poula zadrželi v roce 2013 společně s Janou Nečasovou, dříve Nagyovou.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme