Exstarosta odešel od soudu s pokutou

S peněžitým trestem odešel od Okresního soudu v Olomouci bývalý starosta Šternberka a krajský zastupitel Pavel Stonawský. Soud dal za pravdu žalobě, že podvodným jednáním získal neoprávněně zboží za takzvané benefitní body telefonního operátora, a připravil tak radnici o 13 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Bývalý starosta podle rozsudku musí zaplatit škodu, kterou způsobil, a navíc 20 tisíc pokuty. Státní zástupce Petr Šereda je s verdiktem soudu spokojen a vzdal se možnosti odvolání.

"Celá záležitost byla z větší části otázkou právního hodnocení toho, zda ta smlouva byla uzavřena osobou pana Stonawského jako fyzickou osobou nebo jako zástupce města Šternberk. Soudce akceptoval naše tvrzení, že tedy se jednalo o zástupce města Šternberk a že benefitní body patřily městu. Považuji rozsudek za spravedlivý."

Proti rozsudku se ale na místě odvolal obhájce Stonawského Zdeněk Šťastný. Nesouhlasí hlavně s názorem soudu, že šlo o úmyslný trestný čin. "Já si myslím, že především tam není úmysl někoho poškodit tím, že využiji něčího omylu; ale to je můj názor a uvidíme, co k tomu řekne krajský soud."

Marika Táborská, Adam Fritscher Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme