Extremisté se střetli na pražském Můstku, házeli po sobě lahve, kameny i křupky

Prvomájové mítinky mají první zraněné. Průvod anarchistů se v dolní části pražského Václavského náměstí setkal s příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti. Vzduchem létaly plastové i skleněné lahve, kamení a další předměty. Bitka mezi extrémisty trvala přibližně deset minut, policistům se podařilo obě skupiny udržet od sebe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Extremisté se střetli na pražském Můstku | Foto: Filip Jandourek

Potvrzena jsou zatím dvě zranění. Skleněná láhev zranila na hlavě dívku z tábora pravicových extrémistů. Záchranáři pak museli ošetřit i jednoho z policistů, kterého také zranil letící předmět.

Policie se na konflikt připravila a na Můstku vytvořila bariéru ze dvou řad dodávek přistavených k sobě, které ještě obstoupili těžkooděnci. I tato opatření přispěla k tomu, že střet nebyl vážnější.

Oba znepřátelené tábory na sebe pokřikovaly, vzduchem létaly plastové lahve, kameny i sáčky s křupkami, ale skupinky se podařilo udržet odděleně.

Svátek práce je ve znamení hospodářské krize. Vrací se tak prý k původní myšlence

Číst článek

Demonstranti i policisté také museli snášet vysoké teploty. Převážně mladí lidé odění do červenočerných triček vyhledávali stín, někteří měli na hlavu nasazenou papírovou krabici, která ale měla ještě jiný smysl.

Průvod se totiž při cestě ulicí Na Příkopě dvakrát zastavil. Jednou před sídlem realitního impéria miliardáře Radovana Vítka a podruhé před sídlem Penty. Před oba domy anarchisté krabice vyskládali a napsali na ně vzkazy, že si do nich mohou sbalit a zmizet z Česka.

Prvomájové oslavy provázejí protivládní nálady, o pořádek se starají těžkooděnci

Číst článek

Pochod by měl skončit na Střeleckém ostrově, kam se ale rozejde druhá skupina, není jasné. Ohlásila totiž po skončení demonstrace také krátký pochod ulicemi Prahy. Policisté se prý budou úzkostlivě snažit i dál držet tyto skupinky od sebe.

Martin Drtina, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme