Babišův tým v reakci na chybu Facebooku na několik hodin zablokoval premiérův profil

Bezpečnostní chyba sociální sítě Facebook v pátek způsobila, že bylo možné vysledovat, kdo spravuje konkrétní stránky. Dostat se k údajům bylo možné přes historii úprav příspěvků. Marketingový tým premiéra Andreje Babiše v reakci na chybu stránky na tři hodiny zablokoval. Facebook dočasně chybu vyřešil tím, že zamezil zobrazení historie úprav, píše Deník N.

Praha (Aktualizováno: 20:59 10. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš (ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Facebook má zjevně bezpečnostní chybu, na kterou jsme byli upozorněni. Dokud to neopraví, stránky zůstanou shozené,“ řekl Deníku N premiérův poradce Marek Prchal s tím, že nevědí, jak dlouho může problém trvat.

Premiérův profil byl nepřístupný asi na tři hodiny. Před jednadvacátou hodinou byl opět zprovozněn. 

Facebook bude mazat upravená a manipulativní videa. Chce tak bojovat proti deepfakes

Číst článek

Ze stránek bylo možné do doby jejich zablokování zjistit, že se na jejich tvorbě a úpravě podílí více jak deset lidí, mimo jiné i Prchal a další členové tiskového odboru ANO a vlády.

Premiér přitom opakovaně tvrdí, že svá týdenní hlášení píše sám a tráví u nich hodiny svého času. „Čau lidi, poslední hlášení tenhle rok. Nevím jak bez toho 14 dnů vydržím. Nebude to sranda, ale snad to dám. Trávím s tím několik hodin každou neděli,“ uvedl v jednom z nedávných příspěvků. 

Stránky Babišova hnutí ANO zůstaly v provozu. 

onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme