Babišův tým v reakci na chybu Facebooku na několik hodin zablokoval premiérův profil

Bezpečnostní chyba sociální sítě Facebook v pátek způsobila, že bylo možné vysledovat, kdo spravuje konkrétní stránky. Dostat se k údajům bylo možné přes historii úprav příspěvků. Marketingový tým premiéra Andreje Babiše v reakci na chybu stránky na tři hodiny zablokoval. Facebook dočasně chybu vyřešil tím, že zamezil zobrazení historie úprav, píše Deník N.

Praha (Aktualizováno: 20:59 10. 1. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš (ANO)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Facebook má zjevně bezpečnostní chybu, na kterou jsme byli upozorněni. Dokud to neopraví, stránky zůstanou shozené,“ řekl Deníku N premiérův poradce Marek Prchal s tím, že nevědí, jak dlouho může problém trvat.

Premiérův profil byl nepřístupný asi na tři hodiny. Před jednadvacátou hodinou byl opět zprovozněn. 

Facebook bude mazat upravená a manipulativní videa. Chce tak bojovat proti deepfakes

Číst článek

Ze stránek bylo možné do doby jejich zablokování zjistit, že se na jejich tvorbě a úpravě podílí více jak deset lidí, mimo jiné i Prchal a další členové tiskového odboru ANO a vlády.

Premiér přitom opakovaně tvrdí, že svá týdenní hlášení píše sám a tráví u nich hodiny svého času. „Čau lidi, poslední hlášení tenhle rok. Nevím jak bez toho 14 dnů vydržím. Nebude to sranda, ale snad to dám. Trávím s tím několik hodin každou neděli,“ uvedl v jednom z nedávných příspěvků. 

Stránky Babišova hnutí ANO zůstaly v provozu. 

onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme