Facebook opět zrušil stránku 'Islám v České republice nechceme'

Sociální síť Facebook opět smazala stránku 'Islám v České republice nechceme', která měla 163 tisíc příznivců. Místo ní už však na Facebooku existuje stránka nová, s podobným názvem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Konvička (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Lídr iniciativy 'Islám v ČR nechceme' Martin Konvička Českému rozhlasu řekl, že mu důvod smazání Facebook nesdělil:

„Pokud je za tím nějaká politika, nějaká snaha umlčet organizování občanské společnosti, je to snaha marná a bude to mít přesně opačný účinek.“

Podle internetového analytika serveru lupa.cz Daniela Dočekala se v tomto případě ale pravděpodobně jedná o zablokování stránky kvůli nenávistnému obsahu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sociální síť Facebook opět smazala stránku ‚Islám v České republice nechceme‘. Mluvil o tom internetový analytik serveru lupa.cz Daniel Dočekal

„Facebook i ostatní sítě přislíbily, že se budou podobným obsahům a stránkám věnovat více, než tomu bylo v minulosti,“ říká Dočekal.

„Prvním popudem je, pokud velké množství lidí stránku nahlásí jako závadnou. Pak většinou následuje automatické zablokování a v některých případech se to dostává k posouzení. Facebook ale neumí posoudit obsah stránek, protože nerozumí jazyku, ve kterém jsou. Dosti často se proto stává, že jsou stránky zablokovány, pak zase odblokovány a teprve po určité době definitivně zrušeny,“ dodává Dočekal.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme