Facebook hrozí zrušením stránek SPD a jejích čelních členů. ‚Útok na občanské svobody,‘ reaguje Okamura

Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to v úterý oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají, a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu. Vyjádření facebooku ČTK shání.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura

Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury (na snímku) a místopředsedy Radima Fialy | Foto: MAFRA | Zdroj: Profimedia

Na stránkách Fialy a hnutí SPD se bez dalších podrobností objevilo upozornění „vaší stránce v důsledku pokračujícího porušování zásad komunity hrozí zrušení zveřejnění“.

Po Trumpovi i Okamura. Facebook a Instagram označily příspěvek šéfa SPD za částečně nepravdivý

Číst článek

U Okamury byl podle mluvčí SPD odkaz na několik příspěvků, jimiž se podle Facebooku porušení zásad dopustil. Předseda hnutí to ale odmítl. Podle něj příspěvky, které sdílel, neporušovaly pravidla sociální sítě.

„Považujeme to za útok na naše Ústavou a Listinou práv dané občanské svobody a narušení rovné, volné a svobodné soutěže politických stran,“ uvedl Okamura. Podle SPD by zrušení facebookových stránek znamenalo porušení soutěže stran, protože profily na sociální síti jsou prostředkem komunikace s voliči.

Pokud Facebook profily hnutí a jeho dvou předních představitelů zruší, hodlají se bránit u soudu. Okamura přitom zdůraznil, že pravidla sociální sítě nemohou mít přednost před zákony a ústavními právy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme