Facebook zrušil profil Iniciativy Martina Konvičky. Je to cenzura, říká lídr uskupení

Sociální síť Facebook zrušila hlavní stránku Iniciativy Martina Konvičky. Informoval o tom mluvčí uskupení Miroslav Adamec. Iniciativa navazuje na působení spolku Blok proti islámu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Konvička a Blok proti islámu

Martin Konvička a Blok proti islámu | Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Venca24

Profil iniciativy je nefunkční od nedělního rána, zástupci sociální sítě jeho zrušení údajně nijak nevysvětlili.

Lídr uskupení Konvička trvá na tom, že jeho stránka neporušila žádná pravidla.

"Jedná se o další ukázku nesvobody a cenzury, která panuje na facebooku. To utahování šroubů začíná být nesnesitelné, naše stránka žádná pravidla neporušila a nebyl nám ani sdělen žádný důvod tohoto kroku," uvedl podle ČTK Konvička.

K podobnému kroku nepřistoupil Facebook poprvé, v minulosti opakovaně smazal stránku 'Islám v České republice nechceme'. Místo ní se pak objevila stránka nová, s podobným názvem.

Za výroky, zveřejňované na svém facebookovém profilu, byl Konvička v dubnu obžalován z podněcování k nenávisti. Policisté prověřovali podnět k jeho stíhání celý rok.

ČRo, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme