Berbr nebude kandidovat na předsedu fotbalové asociace. Nechce 'jitřit emoce'

Na funkci předsedy Fotbalové asociace ČR podali kandidaturu bývalý generální sekretář Petr Fousek, šéf Ondrášovky Libor Duba a šéf marketingové firmy STES Martin Malík. Místopředseda komise rozhodčích Petr Mlsna svou kandidaturu stáhl. Současný místopředseda asociace Roman Berbr se rozhodl nekandidovat, přestože obdržel 21 kandidátek.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 19:51 12. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Berbr na tiskové konferenci Fotbalové asociace

Roman Berbr na tiskové konferenci Fotbalové asociace | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Kandidáti na předsedu FAČR


Petr Fousek (bývalý generální sekretář FAČR)

Libor Duda (šéf Ondrášovky)

Martin Malík (STES)

Berbr své rozhodnutí obhajuje tím, že nechce jitřit emoce, protože vnímá, že je kontroverzní osobou, a chce zklidnit fotbalové prostředí. „Druhý důvod je osobní. Mirek Pelta byl a je můj kamarád. Nikde není psáno, že je vinen. Nezdá se mi etické, abych zaujal jeho místo," uvedl Berbr na tiskové konferenci. 

„Není to etické vůči němu, jeho rodině ani známým. Jednou se z vazby vrátí a já s ním chci normálně komunikovat," dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Berbr vysvětlil své důvody, proč se rozhodl nekandidovat na předsedu fotbalové asociace

Oficiální kandidaturu už dříve podal současný předseda Miroslav Pelta, který je momentálně ve vazbě kvůli obvinění ze zneužití dotací z ministerstva školství. Asociace ho proto vyzvala k tomu, aby svou kandidaturu stáhl. Právní zástupce Pelty Bronislav Šerák serveru iSport.cz v pátek odpoledne potvrdil, že Pelta ve vazbě podepsal stažení své kandidatury.

Do páteční půlnoci se mohou objevit další kandidáti. Oficiální seznam přihlášek zveřejní FAČR v pondělí.

Zdeněk Zlámal na tiskové konferenci Fotbalové asociace | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

David Prouza, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme