,Ani jeden není zaměstnancem.‘ Historici obvinění z obtěžování skončili na Fakultě humanitních studií

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze (FHS UK) rozvázala spolupráci s historiky obviněnými ze sexuálního obtěžování studentek. Děkanka Věra Sokolová o tom v úterý informovala akademický senát fakulty. Uvedl to v úterý večer server Deník N.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Na pozici nového garanta oboru plánuje Sokolová doporučit Jana Horského (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Podněty týkající se údajného sexuálního obtěžování a nevhodného chování ze strany vyučujících Miroslava Vaňka a Pavla Mückeho začala univerzita prověřovat na začátku letošního roku.

Šikana, stalking či obtěžování. Vysoké školy řeší nevhodné chování, zavádějí ombudsmany i aplikace

Číst článek

Oba byli vedoucími osobnostmi oboru orální historie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy i Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky.

„Od 1. srpna 2023 již ani jeden z nich není zaměstnancem fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. V tuto chvíli probíhá intenzivní stabilizace magisterského programu OHSD (Orální historie – soudobé dějiny, pozn. red.) bez jejich účasti,“ uvedla podle serveru děkanka v e-mailu, který poslala senátorům a senátorkám.

Na pozici nového garanta oboru plánuje Sokolová doporučit Jana Horského.

V únoru akademici rezignovali na funkce na Ústavu pro soudobé dějin Akademie věd České republiky. Pavel Mücke zde zastával funkci zástupce ředitele, Vaněk stál v čele ústavu. Vaněk a Mücke dříve řekli, že se cítí nevinní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme