Falbr podpořil rebelující zaměstnance ČT

Plnou podporu vyjádří případné stávce zaměstnanců České televize Českomoravská konfederace odborových svazů. Podle Českého rozhlasu 6 - Svobodné Evropy to uvedl předseda konfederace Richard Falbr. Ten považuje za nutné, aby generální ředitel České televize Jiří Hodač opustil svou funkci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Většina televizních pracovníků Hodače jako svého ředitele neuznává a odmítá s ním spolupracovat.

Předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger dokonce prohlásil, že odborové protesty mají mnoho podob a nejzazší z nich je generální stávka.

Televizní odborová organizace a krizový výbor zaměstnanců ČT pohrozily včera stávkou, pokud Rada České televize nesplní jejich požadavky a Hodače neodvolá. Rada ČT se má sejít 2. ledna a o situaci jednat. Do tohoto data také Hodačovi uložila plně obnovit vysílání veřejnoprávní televize.

Jak později oznámila Falbrova poradkyně Jana Kašparová, je předseda Českomoravské konfederace odborových svazů odhodlán okamžitě po Novém roce svolat mimořádné zasedání Rady ČMKOS, aby vyjádřila podporu případné stávce zaměstnanců České televize.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme