Falbr v odborech končí

Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Richard Falbr končí. Do jara příštího roku se odboráři musejí rozhodnout, kdo jejich centrálu povede v dalších čtyřech letech. Největší šance má podle neoficiálních zdrojů stávající místopředseda odborové konfederace Milan Štěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Falbr | Foto: Úřad vlády ČR

Richard Falbr Radiožurnálu řekl, že svoji budoucnost už nespojuje s odbory. "Né, nebudu vůbec působit, protože snahy některých lidí zůstat v určité instituci aspoň jako poradce nevedou k ničemu. Já myslím, že ta konfederace má docela dobré základy a odborové svazy se jistě dohodnou na vedení, které bude schopno tu konfederaci vést dál."

Zajímalo nás, koho by Falbr nejraději viděl na svém místě. "Já nemám rád teorii korunních princů a plácání o tom. Koho si zvolí, toho budou mít. To je jediná věc, kterou musí odborové svazy bezvýhradně respektovat, výsledky voleb vedení. Zatímco pokud by sjezd schválil něco co by se jim nelíbilo, tak by to potom nezrealizovaly."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme