Falešní popeláři jsou zpět. Před Vánoci v Praze vybírají od lidí příspěvky na večírky

Před falešnými popeláři varují Pražské služby. Muži v oranžových vestách podle nich vybírají od kolemjdoucích peníze na vánoční večírky. Svozová společnost eviduje první čtyři případy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské služby (ilustrační foto) | Foto: Martin Přibyl / CNC / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Lidé je zahlédli v deváté městské části, na Smíchově nebo na Spořilově. „Falešní popeláři se objevují v Praze s pravidelností právě v tomto předvánočním čase. Doporučujeme zavolat policii, protože se jedná o podvodníky. Naši zaměstnanci mají takové chování striktně zakázáno. Určitě se nejedná o zaměstnance Pražských služeb,“ uvedl mluvčí Pražských služeb Radim Mana pro Český rozhlas Regina.

Vězeňská služba navrhuje, aby odsouzení v Praze zametali ulice či dělali popeláře

Číst článek

Letos se podle něj objevili podvodníci dříve než v minulosti, kdy to bylo těsně před Vánoci. Zatím firma nikoho z podvodníků nedopadla.

V oblečení popeláře dopadla policie před lety také dva zloděje. Muži byli obviněni z porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Ženě v Praze 8 nabídli popelnici. Když odmítla, požádali o občerstvení a mezitím jí z předsíně ukradli bundu s doklady, penězi a platebními kartami.

Marie Veselá, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme