Falešný asistent Kohout odešel od soudu s podmínkou

Podvodníkovi Lukáši Kohoutovi, který se vydával za asistenta poslance Jana Kavana a dalších politiků, vyměřil Obvodní soud pro Prahu 1 podmínku - dvouletý trest vězení odložený na zkušební dobu pěti let. Dvaadvacetiletý vyučený kuchař jezdil pod hlavičkou Poslanecké sněmovny na cizí útraty soukromě po celém světě, například do Jihoafrické republiky, Thajska nebo na Maledivy. Za to mu hrozily dva roky až osm let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Kohout | Zdroj: ČTK

Dvaadvacetiletý Lukáš Kohout podle svých slov neočekával, že od soudu odejde pouze s podmínkou, počítal spíš s tím, že půjde do vězení. Svými podvody způsobil škodu ve výši 1,600 000 korun. Uhradit má zatím přes 100 tisíc. Další poškozené soudkyně odkázala na občansko-právní řízení.

Tři lidé, kteří dnes spolu s Kohoutem stanuli před soudem, byli zproštěni obžaloby. Další dva pak dostali také podmínku a na místě se odvolali. Státní zástupce své odvolání ještě zvažuje.

"Jedná se o specifickou činnost. Lze předpokládat, že v budoucnu už nebudou nic podobného opakovat," zdůvodnila tresty předsedkyně senátu Dana Šindelářová.

Falešný asistent strávil sedm měsíců ve vazbě. Za své jednání se v závěrečné řeči omluvil.

Podnikavý mladík se svými známými na cizí útraty letecky navštívil řadu exotických zemí, například Jihoafrickou republiku, Maledivy, Thajsko. Své soukromé výlety přitom vydával za oficiální státní návštěvy a sebe představoval jako funkcionáře Parlamentu.

Marika Táborská, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme