Žena z Brněnska uvěřila podvodníkovi, že je slavný americký herec. Přišla o dva miliony korun

Sedmašedesátiletou ženu z Brněnska přes internet oslovil muž vydávající se za amerického herce a podvodem z ní vylákal téměř dva miliony korun. Poté, co mu žena peníze poslala, přestal s ní komunikovat. Případ vyšetřuje policie. Na policejním webu to ve čtvrtek uvedl mluvčí Bohumil Malášek.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž se ženě na internetu představil jako populární americký herec | Foto: Oreos | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Muž se ženě na internetu představil jako populární americký herec a nechal jí dokonce poslat valentýnskou kytici. „Jak se později ukázalo, byla to velmi dobře promyšlená akce. Tímto krokem získal internetový kamarád velkou porci důvěry,“ uvedl mluvčí.

‚Je to byznys jako každý jiný.‘ Podvodníci s falešnými profily rozšířili svůj rajón o Instagram

Číst článek

Dotyčný pak ženě napsal, že pro zamýšlené české podnikání posílá v balíku tři miliony dolarů a že k nim pro svou lásku přidal i dva zlaté náhrdelníky a prsten.

„Jenže se objevil nečekaný problém, na který mají internetoví podvodníci jasně napsaný scénář. Zásilku zadržela ve Vídni tamní vláda. Na její uvolnění je třeba odeslat peníze,“ popsal podvod mluvčí.

Přestal komunikovat

Žena tedy poslala na americký účet 1,7 milionu korun. Z účtu jí navíc ubylo skoro 40 000 korun, které šly na bankovní poplatky. Pak přestal podvodník podle policie se ženou komunikovat.

Policie opakovaně upozorňuje na rizika spojená s komunikací na sociálních sítích. Anonymita internetu podle ní umožňuje podvodníkům jednoduše vyhledávat potenciální oběti.

Pachatelé při komunikaci přesvědčují své nové známosti například o tom, že jsou v tíživé životní situaci, oběť jim sama začne posílat peníze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme