Falešný Kavanův asistent Lukáš Kohout stráví za podvody 6 let ve vězení

Ústecký krajský soud dnes potrestal Lukáše Kohouta za podvody šesti lety vězení. Částečně tak vyhověl Kohoutovým námitkám, který se k ústeckému soudu odvolal po uložení sedmiletého trestu od Okresního soudu v Děčíně. Lukáš Kohout je známý především tím, že se před lety vydával za asistenta někdejšího ministra zahraničí Jana Kavana. Verdikt je pravomocný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební speciál Radiožurnálu IV, Lukáš Kohout ze strany Aktiv nezávislých občanů

Předvolební speciál Radiožurnálu IV, Lukáš Kohout ze strany Aktiv nezávislých občanů | Foto: Filip Jandourek

Lukáš Kohout se svým komplicem objednával na různá fiktivní sdružení zboží, jako například tiskárny, kopírky nebo telefony, za které ale neplatili.

„Celkem se s obžalovaným Kohoutem dopustili 38 dílčích útoků, které spáchali po roce 2010 v podstatě až do roku 2013,“ uvedl předseda senátu Jan Chocholatý.

Krajský soud z velké míry potvrdil rozsudek Okresního soudu v Děčíně. Zmírnil ale Kohoutův trest, což jeho advokát Pavel Rejman chtěl.

„Trest byl nepřiměřeně přísný, což se projevilo tím, že předseda senátu, který věc referoval, trest upravil,“ řekl Rejman.

Soudce v odůvodnění verdiktu řekl, že Kohout mohl dostat i pět let. V souvislosti s dalšími dvěma podvody, o kterých ústecký krajský soud rozhodoval v odvolání už před dvěma týdny, si nakonec Kohout odsedí o rok více.

Kohout už je pátým měsícem ve vazbě a o tuto dobu se mu nařízený pobyt ve vězení zkrátí.

Jan Bachorík, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme