Falešný pediatr si vyráběl vizitky, doma mu visel rozpis služeb. Byl obviněn z nelegálního prodeje léků

Policie obvinila devětadvacetiletého muže, který ve svém okolí tvrdil, že je pediatr a podle kriminalistů nelegálně obchodoval s léky. Za trestné činy nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, podvod a ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty hrozí muži až pět let vězení. Stíhán je vazebně. Informoval o tom policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věci zajištěné policií při domovní prohlídce v domě falešného lékaře.

Věci zajištěné policií při domovní prohlídce v domě falešného lékaře. | Foto: koláž Český rozhlas | Zdroj: Policie ČR

Muž podle policie roky tvrdil jak svému příteli, tak celému okolí, že je dětským lékařem jedné z nemocnic v Praze 5.

„Proto, aby svému tvrzení dodal punc hodnověrnosti, si vyrobil falešné vizitky, podle kterých byl nejen lékař, ale dokonce i vědecký pracovník,“ uvedl mluvčí. Dodal, že muž měl v bytě dokonce rozpis služeb.

Obchod s falešnou nadějí. Předstírá léčbu nevyléčitelných chorob. A lidé mu platí statisíce

Číst článek

V předepsané dny odcházel do ordinace, tedy to alespoň tvrdil svému příteli. Ten dokonce svého partnera podporoval v jeho kariéře lékaře, seč mu síly stačily. Například mu pomáhal se poctivě připravovat na údajné atestace, popsal Hulan.

Nelegální obchod s léky

Policie se podle mluvčího o muže zajímala pro nelegální obchod s léky, které v některých případech dokonce i aplikoval. Medikamenty, které smí předepisovat pouze skutečný lékař, obviněný podle policie protiprávně nabízel a prodával prostřednictvím internetu. Převážně však své zákazníky nejprve přiměl, aby mu požadované zboží zaplatili, ale pak jim léky nedodal a poté s nimi přestal komunikovat úplně.

Našli se ale i tací, kteří po 'lékaři' požadovali dodání omamných a psychotropních látek. Takové zákazníky ošálil tím, že jim, samozřejmě po zaplacení požadované částky, poslal pouze neúčinné placebo, uvedl mluvčí.

Kriminalisté zajistili v rámci prošetřování bezmála 2000 e-mailů, prostřednictvím kterých muž nabízel a prodával léky, a při domovní prohlídce například padělané lékařské zprávy a recepty. Také zadokumentovali několik desítek poškozených, kteří jsou nyní svědky popsaného protiprávního jednání, doplnil Hulan.

„Nejedná se o zaměstnance Motola, ani lékaře. Vím o tom, že měl nějaký průkaz, který si sám falšoval a vyráběl. Ten člověk s námi nemá nic společného,“ distancovala se od celé věci Pavlína Danková, mluvčí Fakultní nemocnice Motol.

Veronika Šírová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme