Vedení hnutí ANO podpořilo předsedu Babiše. Faltýnek předpokládá, že vláda o důvěru nepřijde

Předsednictvo i výbor ANO na úterním jednání jednomyslně podpořily premiéra a předsedu hnutí Andreje Babiše. K informacím o údajném únosu Babišova syna na Krym kvůli kauze Čapího hnízda se tak vyjádřily stejně jako předtím poslanecký klub hnutí. Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek po jednání stranických orgánů novinářům řekl, že předpokládá, že návrh na vyslovení nedůvěry vládě neuspěje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek | Foto: DAVID W CERNY | Zdroj: Reuters

Podporu kabinetu už přislíbila KSČM, Faltýnek před jednáním řekl, že totéž očekává i od koaličních sociálních demokratů. Dohoda o vytvoření vlády podle něj byla na čtyři roky.

ČSSD bude probírat aktuální situaci na středečním společném zasedání poslaneckého klubu a předsednictva.

Komunisté při hlasování o nedůvěře podpoří Babišovu vládu. Premiér s nimi jednal hodinu a čtvrt

Číst článek

Faltýnek uvedl, že úterní jednání výboru a předsednictva bylo dlouhodobě plánované. „Hlavním tématem bylo vyhodnocení komunálních a senátních voleb a příprava našeho sněmu, který bude v únoru,“ uvedl.

ANO se zabývalo i přípravami na volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční příští rok.

‚Vláda získá důvěru‘

K aktuální situaci před hlasováním sněmovny o nedůvěře se stranické orgány postavily podobně jako předtím poslanecký klub, dodal Faltýnek.

Zákonodárci ANO se sejdou ještě v pátek ráno před sněmovní schůzí. „Abychom se ještě setkali a potvrdili si stanovisko. Předpokládám, že neprojde návrh na vyslovení nedůvěry, že vláda získá důvěru,“ konstatoval.

Babiš po jednání s prezidentem: K vyslovení nedůvěry vládě není důvod, mého syna už neřešte

Číst článek

Babiš v úterý hovořil poměrně stručně, uvedl Faltýnek. Většina členů výboru a předsednictva jsou i poslanci, takže vysvětlení slyšeli již několikrát. „Očekávám, že všichni přítomní poslanci budou proti nedůvěře,“ uvedl Faltýnek.

Připustil, že poslanci ANO nebudou na hlasování v kompletní sestavě, omluveni jsou jednotlivci. Opozice potřebuje na vyslovení nedůvěry 101 hlasů bez ohledu na počet přítomných poslanců.

Opozice vyvolala hlasování o nedůvěře vládě kvůli reportáži serveru Seznam Zprávy. V ní syn premiéra Babiše uvedl, že jeho otec chtěl, aby opustil Česko kvůli případu dotace pro Čapí hnízdo, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu, a otcovi spolupracovníci ho proto drželi na Krymu. Premiér tvrzení odmítl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme