Fanoušci videoher žádají propuštění dvou Čechů zadržovaných v Řecku

Na internetu vzniklo hned několik stránek na podporu Ivana Buchty a Martina Pezlara, zadržovaných v řeckém vězní. Lidé mohou podepsat i petici. Oba muže, kteří byli na společné dovolené, obvinily řecké úřady ze špionáže, protože si natáčeli vojenské objekty na ostrově Limnos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr ze hry Arma 3 | Foto: Bohemia Interactive

Helpivanmartin.org je jedna z webových stránek, kterou fanoušci videoher sdílejí po celém světě.

Autoři zde vyzývají řecké úřady, aby Martina Pezlara a Ivana Buchtu osvobodili. Veřejnost jim pak má zanechat vzkaz a vyjádřit podporu.

Podle zástupce studia Bohemia Interactive, kde oba muži pracují, Oty Vrťátka by ale měli být lidé opatrní.

„Jedná se o četné aktivity našich fanoušků, komunitních hráčů. Snažili jsme se je trošku krotit nebo vyzývat spíše ke zdrženlivosti, aby nedošlo k nějakému zkomplikování situace. Ale samozřejmě zabránit jim v tom nemůžeme,“ říká Ota Vrťátko.

Situaci zadržených Čechů komplikuje stávka řeckého justičního personálu, která se může protáhnout až na měsíc. Rozhodnutí o odvolání, které podal řecký advokát vývojářů, se tak zatím odkládá na neurčito.

Rodiny zadržených požádaly o dohled nad případem advokátku Dagmar Raupachovou. Muži podle ní úmyslný trestný čin nespáchali a kauza je nedorozumění. Za vývojáře se nakonec možná přimluví i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Alžběta Havlová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme