Fara v Korytné na Uherskohradišťsku bude sloužit studentům, kteří pomáhali při její opravě

Fara naproti kostela svatého Václava v Korytné na Uherskohradišťsku se v příštím roce promění na středisko volného času. Budova ale musí projít kompletní rekonstrukcí, na kterou se podařilo ve sbírce získat už 2,25 milionu korun.

Korytná (Uherskohradišťsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti církevního gymnázia ve Velehradě opravují faru v Korytné

Studenti církevního gymnázia ve Velehradě opravují faru v Korytné | Zdroj: Stojanovo gymnázium, Velehrad

Než v roce 2023 nastoupí do akce stavební firmy, přiložili ruku k dílu i studenti a učitelé velehradského církevního gymnázia. Ještě krátce před Vánocemi dokončovali bourací a vyklízecí práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fara v Korytné na Uherskohradišťsku bude sloužit studentům, ti při jejích opravách sami přiložili ruku k dílu

Fara v Korytné se po rekonstrukci stane volnočasovým centrem. Velehradské gymnázium ji bude mít v dlouhodobém pronájmu. Využívat ji bude pro víkendové a prázdninové pobyty studentů.

Duchovní a sportovně vzdělávací centrum by ale mělo sloužit i obyvatelům obce a také poutníkům. Fungovat by mělo začít na podzim roku 2023.

Růžena Vorlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme