Farmáři prodávají na Kubánském náměstí již popadesáté. Trhy vydrží do Vánoc

Hitem letošního léta se ve větších městech staly farmářské trhy. Na Kubánském náměstí v Praze se zemědělské produkty dnes nakupují již popadesáté. Letní atrakce by se měla stát téměř celoroční tradicí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Farmářské trhy

Farmářské trhy | Foto: Ivana Veselková | Zdroj: Český rozhlas

Provozovatel trhů Jiří Sedláček z občanského sdružení Archetyp slibuje, že trhy s prázdninami nekončí. Na podzim se pouze změní sortiment plodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Dominiky Rojtové z jubilejního farmářského trhu na pražském Kubánském náměstí

„Trhy budou v současné podobě probíhat do konce října a pak je budeme jako potravinový trh prodlužovat do konce listopadu. V listopadu budou baklažány, patizony, dýně, kořenová zelenina, brambory, cibule, česnek. A pak se nám krásně překlopí do vánočních trhů. Pak bude určitě pauza a vrátíme se na tržiště začátkem března,“ plánuje.

Téměř po celý rok na tržištích koupíte proutěné výrobky, víno, nebo koření. Přes zimu si ale neodpočinou ani pěstitelé nebo výrobci mléčných výrobků, kteří musí předem vyrobit sýry, aby uzrály.

Češi si na trhy zvykli

Ovoce a zeleninu přímo od pěstitelů a další domácí výrobky z farmářských trhů si v poslední době oblíbila spousta lidí. Místo igelitky často chodí pro čerstvé potraviny s proutěným košíkem.

Farmářské trhy, které známe z cest po Evropě a hlavně Středomoří, se opět začaly vracet do českých ulic a náměstí. Pouliční tržiště se stala hitem letošního jara nejprve v Praze a postupně se rozšiřovala i do dalších měst.

Na internetu už vznikl i průvodce po farmářských trzích s aktuálními termíny. Trhy se pravidelně konají v Praze, v Plzni, v Kladně nebo třeba ve Zlíně.

Lucie Maňourová, Dominika Rojtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme