Farmáři z ASZ nepodpoří demonstraci před ministerstvem

Soukromí farmáři z Asociace soukromého zemědělství nepodpoří zítřejší demonstraci před ministerstvem zemědělství v Praze. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl předseda asociace Stanislav Němec. Podle něj jsou důvody, kvůli kterým svolává demonstraci agrární komora, neoprávněné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

"Jednak nevěříme ani těm důvodům, a nevěříme ani těm lidem, kteří tu manifestaci třeba svolávají. My prostě chceme mluvit svým hlasem, nezprostředkovaně a nepotřebujeme, aby za nás mluvil někdo, kdo vydával všeobecně známým způsobem restituce a podobně. Není možné používat falešné argumenty typu, že někde v sousedních zemích mají nějakou speciální podporu,"zdůraznil Němec.

Asociace soukromého zemědělství sdružuje zhruba dva tisíce samostatně hospodařících farmářů.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme