Farmářka uspěla ve sporu se státem o "dálniční" pozemky

Dálnice D 11 by mohla vést z Prahy až do Hradce Králové už v roce 2010. Vláda dnes totiž schválila dohodu mezi českým státem a farmářkou Ludmilou Havránkovou, která vlastní potřebné pozemky na trase nedokončeného úseku. Farmářka, které ještě nedávno náš stát hrozil vyvlastněním, tak nakonec získá, co dlouhá léta požadovala. Spor o pole nedaleko Hradce se táhl přes 15 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice | Foto: www.rsd.cz

Směnu upřesnil mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček: "Přestože pozemky jsou o různé výměře, určující je hodnota. Znamená to, že by se mělo směnit zhruba 253 hektarů státních pozemků za přibližně deset hektarů pozemků, nutných k dostavbě dálnice."

Mluvčí Vorlíček ještě dodal: "Konzultovali jsme to s Ředitelstvím silnic a dálnic. Pokud by se podařilo potřebné pozemky získat do konce roku, pak by dostavba dálnice do Hradce Králové mohla být hotova do dvou let, tedy do konce roku 2010."

Dohodu, se kterou vláda dřív nesouhlasila, farmářka Ludmila Havránková uvítala. Na pozemcích, které získá navrženou výměnou, hodlá hospodařit.

Řidiči, jedoucí nyní po dálnici D 11, ji opouštějí na provizorním sjezdu u Libišan. Do konce letošního roku by se jim měl otevřít další krátký úsek dálnice k Praskačce.

A možná se po D 11 bude moci jezdit i rychlostí až sto šedesát kilometrů za hodinu. K návrhu ministra dopravy Aleše Řebíčka říká mluvčí resortu Karel Hanzelka: " Jedna z takových dálnic je dálnice mezi Poděbrady a Hradcem Králové, je poměrně nová, rovná, její sklonové poměry jsou optimální pro tu stošedesátku."

Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme