Favorité voleb potvrdili odlišné názory na svou možnou koalici

Předseda ČSSD Vladimír Špidla v neděli znovu zopakoval, že po volbách dává jednoznačně přednost společné vládě sociálních demokratů s Koalicí, zvláště pak s lidovci. Jak Radiožurnálu dál řekl, oproti tomu spolupráci ČSSD s ODS, a hlavně pak s Václavem Klausem, vidí jako takřka vyloučenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Klaus, J. Bobošíková a V. Špidla | Foto: Jan Kroupa

"Velmi těžko, protože Václav Klaus je představitelem určité vyhraněné koncepce. Já jsem přesvědčen, že prospěch země nespočívá ve spolupráci mezi ODS a ČSSD," zdůraznil pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál Vladimír Špidla.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Špidla není pro vládu ČSSD a ODS

Naopak ODS podle Václava Klause nechce případnou povolební spolupráci s ČSSD předem odmítat. Občanské demokraty k tomu podle Klause zavazuje důvěra voličů. "Silácké věty jako někteří já nedělám, protože myslím, že zabouchávat dvířka je dětinské, nerozumné. A pak se ta dvířka velmi těžko otevírají," oponoval Václav Klaus.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Špidla není pro vládu ČSSD a ODS

V diskusním pořadu televize Nova Sedmička Václav Klaus poznamenal, že by nebyl schopen vyzvat občany, aby v referendu podpořili vstup země do Evropské unie, pokud by EU ještě předtím nedala Česku záruky územní celistvosti a nedotnutelnosti majetkových jistot. Vladimír Špidla se naopak domnívá, že podobná záruka by Českou republiku oslabila.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme