Febiofest představí přes tři stovky filmů

V sedm hodin večer startuje 12. ročník Febiofestu. Mezinárodní přehlídka filmu, televize a videa zůstane v hlavním městě 9 dní, potom se přesune do dalších měst v Čechách i na Moravě, po té pak na Slovensko. Uvedeno bude 336 filmů i několik Evropských premiér. Febiofestu se také zůčastní řada speciálních hostů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Multikino | Foto: internet

Významní hosté z řad režisérů i herců, diskusní kouty a samozřejmě živá hudba, která tentokrát nabídne dvě hudební scény a 48 interpretů, to je Febiofest 2005. "Z Musicfestu, který byl takovou malou doprovodnou akcí, vyrostla v regulérní velká hudební akce," řekl ředitel Febiofestu Fero Fenič.

Jednotlivé sály v multikině na Smíchově jsou tentokrát rozdělené podle geografických oblastí. Novinkou je dopolední promítání filmů pro děti a mládež. Čím to všechno dnes v 19 hodin začne, prozradí programový ředitel Febiofestu Přemysl Martínek: "Celý festival zahájí pan István Szabó, který zde představí velmi úspěšný film Božská Julie. Z těch dalších hostů bych jmenoval například Andreje Končalovského, ruského režiséra, polského významného herce Jana Nowického. Celý festival uzavře projekcí svého nového filmu Sedmý den Carlos Saura."

Podrobnosti k celému Febiofestu najdete na internetových stránkách www.febiofest.cz.

Hana Jurášková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme