Febiofest představí přes tři stovky filmů

V sedm hodin večer startuje 12. ročník Febiofestu. Mezinárodní přehlídka filmu, televize a videa zůstane v hlavním městě 9 dní, potom se přesune do dalších měst v Čechách i na Moravě, po té pak na Slovensko. Uvedeno bude 336 filmů i několik Evropských premiér. Febiofestu se také zůčastní řada speciálních hostů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Multikino | Foto: internet

Významní hosté z řad režisérů i herců, diskusní kouty a samozřejmě živá hudba, která tentokrát nabídne dvě hudební scény a 48 interpretů, to je Febiofest 2005. "Z Musicfestu, který byl takovou malou doprovodnou akcí, vyrostla v regulérní velká hudební akce," řekl ředitel Febiofestu Fero Fenič.

Jednotlivé sály v multikině na Smíchově jsou tentokrát rozdělené podle geografických oblastí. Novinkou je dopolední promítání filmů pro děti a mládež. Čím to všechno dnes v 19 hodin začne, prozradí programový ředitel Febiofestu Přemysl Martínek: "Celý festival zahájí pan István Szabó, který zde představí velmi úspěšný film Božská Julie. Z těch dalších hostů bych jmenoval například Andreje Končalovského, ruského režiséra, polského významného herce Jana Nowického. Celý festival uzavře projekcí svého nového filmu Sedmý den Carlos Saura."

Podrobnosti k celému Febiofestu najdete na internetových stránkách www.febiofest.cz.

Hana Jurášková, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme