Federace strojvůdců odblokovala kolektivní vyjednávání

Federace strojvůdců se rozhodla, že už nadále nebude blokovat kolektivní vyjednávání na Českých drahách a že i jejich svaz podepíše kolektivní smlouvu. Pavel Tesař z tiskového oddělení Českých drah se domnívá, že vstřícný krok federace přispěje k celkovému uklidnění situace kolem kolektivního vyjednávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrické lokomotivy

Elektrické lokomotivy | Foto: Jan Rosenauer

Jak nám řekl mluvčí strojvůdců Libor Poláček, výsledné řešení je velkým kompromisem: "Federace strojvůdců se rozhodla přijmout návrh zprostředkovatele, protože je jistým řešením odměňování strojvedoucích. Není to sice na letošní rok, ale bude v kolektivní smlouvě závazek, že se zahájí jednání o změně oborového sborníku prací a hlavně že se změní řád pro odměňování zaměstnanců Českých drah. A tam už předpokládáme, že by mohlo už dojít ke zohlednění náročné práce strojvedoucích."

Absence kolektivní smlouvy přináší zaměstnancům Českých drah řadu nevýhod: přicházejí o příplatky, zkracuje se jim dovolená a také třeba zdražují obědy.

Milan Kopp, Ondřej Kubala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme