Ferrari, Hummer, Mercedes. Stát prodává auta zabavená v trestním řízení

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí k prodeji pět luxusních automobilů. Kupní nabídky na jedno Ferrari, dva Hummery a dva vozy Mercedes-Benz můžou zájemci posílat ještě dnes. Jde o auta, která stát zabavil majiteli v trestním řízení. Získá je ten, kdo nabídne nejvyšší cenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový Mercedes třídy S | Foto: Mercedes-Benz

O prodeji vozů rozhodlo Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil na vozy minimální kupní cenu. Například dvoumístné sportovní kupé Ferrari 575 nabízí za 1 599 000 korun. V nabídce je také Mercedes-Benz S600 za nejméně 247 000 korun.

Zájemci musejí poslat dopis regionálnímu zastoupení úřadu v Chomutově a v obálce uvést svou představu o ceně. Vyhraje nejvyšší nabídka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ferrari, Hummer, Mercedes. Stát prodává auta zabavená v trestním řízení

„Tyto luxusní vozy pocházejí z trestné činnosti, jejich původní majitel je v současnosti stíhán pro trestný čin nedovolené výroby a nakládání s omamnými látkami,“ dodal mluvčí úřadu Pavel Hortig.

Zatím prý nemůže prozradit, kolik zájemců se přihlásilo.

Zájemci také musejí složit 10 procent minimální kupní ceny vozu jako vratnou kauci. Úřad otevře obálky ve středu. Pokud se nenajde vítěz nebo nebude zájem, vypíše úřad další kolo.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal jen za první pololetí letošního roku přes 626 milionů korun. To je o 223 milionů více než za stejné období loni.

„Naplnili jsme už 82 procent závazného ročního plánu. Ten původně počítal s příjmy 760 miliónů korun. Většinu finančních prostředků, tvoří prodeje nemovitostí, menší část tvoří věci movité, zvláště automobily,“ upřesnil Hortig.

K prodeji zabavených nebo propadlých věcí přistupuje úřad poměrně často. Například letos už prodal jedno Maserati za 650 000 korun.

Jana Čermáková, Laura Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme