Policie navrhla obžalovat dva lidi z machinací při prodeji luxusních aut. ‚Škoda je 50 milionů,‘ tvrdí

Policisté z týmu Daňová kobra navrhli obžalovat dva lidi z krácení daní v souvislosti s prodejem luxusních vozidel. Podle vyšetřovatelů způsobili škodu víc než 50 milionů korun, hrozí jim až deset let vězení. Ve středu o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Návrh nyní posoudí pražské městské státní zastupitelství.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ferrari 488 | Zdroj: Wikimedia Commons

„Policisté NCOZ na případu s krycím názvem TAILOR pracovali za intenzivní spolupráce Finančního analytického úřadu a Generálního finančního ředitelství. Díky této spolupráci se podařilo zadokumentovat řetězce společností, které byly účelově vytvořeny k páchání trestné činnosti,“ informoval na webu policie Ibehej.

Obvinění podle Ibeheje založili a ovládali několik obchodních společností, přes které mezi roky 2014 a 2015 pořizovali zejména luxusní motorová vozidla pro odběratele v Česku z jiných států Evropské unie. Šlo například o auta značky Ferrari nebo Lamborghini.

Obchody ale obvinění nezahrnuli do daňových přiznání, v některých případech dokonce přiznání vůbec nepodali. „V případě nahlášené kontroly ze strany finančního úřadu obchodní společnosti na tyto výzvy nereagovaly, byly vytvořeny nové řetězce a trestná činnost pokračovala,“ popsal Ibehej.

Odhalení společností bylo podle Ibeheje složité, protože v letech, kdy k trestné činnosti podle policie docházelo, nebylo zavedeno kontrolní hlášení k dani z přidané hodnoty. „To by k odhalení tohoto skutku výrazně přispělo,“ doplnil mluvčí.

Podle dřívějších informací jsou obvinění stíháni na svobodě. Finanční správě se dosud u společností podařilo zajistit majetek za téměř pět milionů korun.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme