Festival v Karlových Varech začíná, o Křišťálový glóbus soutěží i dva české snímky

V Karlových Varech dnes začíná 43. Mezinárodní filmový festival. V hlavní soutěži celovečerních hraných filmů se představí i dva české snímky: Karamazovi Petra Zelenky a film Děti noci režisérky Michaely Pavlátové. Celkem se o Křišťálový glóbus uchází čtrnáct filmů, většinou z evropských zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karamazovi | Foto: MFF KV

Další podrobnosti řekla Radiožurnálu umělecká ředitelka festivalu Eva Zaoralová: "Ale je tam zastoupena také Asie dvěma filmy - Čínou a Indonésii. A jsou tam zastoupeny i Spojené státy. Těžko říci, co ty filmy spojuje. Samozřejmě jsou žánrově rozdílné. Některé jsou dokonce koncipované jako kriminální případ. Ale řekla bych, že je spojuje určitý problém mezilidských vztahů a komunikace mezi lidmi - někdy omezený na rodinu, někdy přesahující z té rodiny do společenské sféry."

Také letošní ročník festivalu přináší několik novinek. Jednu z nich ocení především diváci ve Velkém sále Thermalu - jsou tam totiž instalovány nové sedačky. Další novinkou je návrat k příběhovým znělkám. Ty uvidí diváci ve všech čtrnácti festivalových kinosálech. Podrobnosti od prezidenta festivalu Jiřího Bartošky:

"Letos začínáme novou věc - v hlavní roli je naše cena a ten laureát. Danny De Vito se točil v New Yorku, Harvey Keitel se také točil v New Yorku - v takové krásné hospodě v Brooklynu, Miloš Forman se točil u něho v baráku v Connecticutu a Věra Chytilová, která se mi moc líbí, je točená u ní v Tróji. Takže tím začínáme novou etapu znělek a myslím si, že lidi z toho budou nadšeni. Jsou černobílé, takže opravdu působí velice filmařsky."

Jolka Krásná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme