Voliči nás vnímají jako alternativu k hnutí ANO, říká předseda ODS Petr Fiala

Příští parlamentní volby budou o tom, že se voliči budou rozhodovat mezi tím, zda Českou republiku povede hnutí ANO, nebo ODS. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to říká předseda ODS Petr Fiala, podle kterého občanští demokraté výrazně posílili na komunální úrovni a voliči oceňují jejich politiku.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní vyznamenání, Vladislavský sál, Petr Fiala

Státní vyznamenání, Vladislavský sál, Petr Fiala | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Ukázali jsme, že hnutí ANO není neporazitelné, není absolutním vítězem všech typů voleb. Všechny čísla dohromady ukazují, že úspěch ODS ve volbách je zjevný,“ vysvětloval Petr Fiala ve vysílání Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou nejenom o tom, jak hodnotí komunální a senátní volby.

Podle něj se ukazuje, že hnutí ANO nebude absolutně ovládat českou politiku a jeho alternativou je pro voliče právě ODS. „Musíme pracovat na tom, aby alternativa byla silnější, aby byla nejenom politická a programová, ale aby byla skutečně i mocenská.“

Poslanecká sněmovna hlasovala o vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka v případě jeho obvinění za pomluvu. Z poslaneckého klubu ODS pro vydání hlasovalo 10 poslanců včetně Petra Fialy, ostatní se buď zdrželi, nebo hlasovali proti.

„V tomto případě máme volné hlasování, je to otázka posouzení, svědomí, míry závažnosti jednotlivých poslanců, to se musí respektovat,“ nastínil.

Šéf občanských demokratů také zdůrazňuje, že vystoupení Zdeňka Ondráčka ho nepřesvědčilo o tom, že by měl hlasovat pro jeho nevydání. „Poslanec Ondráček postrádá míru sebereflexe a určité pokory,“ uzavřel.

Marie Bastlová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme