Filharmonici pokračují v protestech. Pražské jaro ohroženo není

Hráči České filharmonie uvažují o tom, že do odvolání zruší abonentní koncerty. Pokračují tak v protestech proti odvolání svého ředitele Vladimíra Darjanina. Filharmonici sice v pondělí odlétli na desetidenní turné do Španělska, ale Českému rozhlasu se podařilo zjistit, že chtějí zrušit ty koncerty, které by orchestr ohrozily finančně co nejméně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filharmonie demonstrativně zrušila koncert | Zdroj: ČTK

A to jsou právě abonentní koncerty, které lze odehrát v náhradním termínu. Vystoupení na festivalu Pražském jaro, které začíná ve středu, údajně ohroženo není.

Naposledy hráči České filharmonie odmítli hrát v době listopadové revoluce, v pátek 7. května to bylo od té doby poprvé a slibují, že v protestech budou pokračovat. I když podle prezidenta Orchestrální unie hudebníků Ivana Pazoura nejde o stávku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ceská filharmonie-turne.mp3

„Jsme si dobře vědomi toho, že kdy je něco nasmlouváno, tak se to musí splnit. V konečném účtování bychom vlastně poškodili jen sami sebe, protože by došlo k velké hmotné škodě. Budeme však uvažovat o dalších protestech. V těchto krocích chceme pokračovat po návratu z turné ve Španělsku. Během těchto deseti dnů budeme mít spoustu času vymyslet, co podnikneme dál,“ řekl Pazour.

Ivan Pazour Českému rozhlasu pak také potvrdil, že filharmonici odehrají všechny nasmlouvané koncerty pro Pražské jaro i pro letní festival BBS PROMS.

Michaela Vetešková, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme