Personální změny na ministerstvu zdravotnictví: končí náměstek Vrubel i tisková mluvčí Štepanyová

Dosavadní politický náměstek ministra zdravotnictví Filip Vrubel rezignoval. Uvedl to ve středu na svém profilu na síti LinkedIn. Tisková mluvčí ministerstva Gabriela Štepanyová, která ve funkci končí také, tuto informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdila. Ujistila zároveň, že se v tuto chvíli jedná o jediného náměstka, který pod novým ministrem Romanem Prymulou (za ANO) nebude pokračovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) spolu s premiérem Andrejem Babišem (ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Mohu potvrdit, že se s panem ministrem Vojtěchem rozhodl skončit na ministerstvu zdravotnictví také pan náměstek Filip Vrubel,“ uvedla mluvčí Štepanyová, která rovněž ve funkci končí.

Od Prymuly čekáme zlepšení komunikace ve zdravotnictví, říká šéf Sdružení praktických lékařů

Číst článek

Rezignace přichází dva dny po odchodu Adama Vojtěcha (ANO), kterého na pozici ministra zdravotnictví vystřídal epidemiolog Roman Prymula. Vojtěch údajně odešel v důsledku dlouhodobého tlaku. Prezident Miloš Zeman následně jmenoval Prymulu do úřadu v úterý ráno.

Filip Vrubel na ministerstvu zdravotnictví působil od roku 2008, v březnu 2018 byl jmenován náměstkem. Dlouhodobě se věnoval oblasti lékové politiky, zdravotnického a farmaceutického práva. Coby náměstek měl na starosti zejména zavádění eReceptu a legislativu k zavedení lékového záznamu.

Gabriela Štepanyová působila jako ředitelka odboru komunikace na ministerstvu zdravotnictví rovněž od roku 2018. Předtím se věnovala komunikaci a vnějším vztahům například na ministerstvu financí.

‚Chci dát prostor pro řešení epidemie.‘ Ministr Vojtěch rezignoval na funkci ministra zdravotnictví

Číst článek

Pokračování změn

Druhým takzvaným politickým náměstkem ministra je Alena Šteflová, bývalá šéfka české kanceláře Světové zdravotnické organizace (WHO). Ministr má také čtyři odborné náměstky.

Sekci legislativy a práva ministerstva vede Radek Policar, který jediný zůstal po odchodu Vojtěchova předchůdce Miloslava Ludvíka (ČSSD). Náměstkyní pro ekonomiku a zdravotní pojištění je od roku 2018 Helena Rögnerová.

V březnu nastala výměna na postu hlavního hygienika, který je také náměstkem ministra. Odejít musela Eva Gottvaldová a nahradila ji Jarmila Rážová. Od září letošního roku nastoupil nový náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo. Jeho místo dříve zastával současný ministr Prymula, který musel odejít kvůli chybějící bezpečnostní prověrce.

V době působení ministra Vojtěcha se vyměnili také ředitelé Státního zdravotního ústavu, Státního ústavu pro kontrolu léčiv a dalších ministerstvem zřizovaných institucí. Obměnila se rovněž většina ředitelů fakultních nemocnic.

btk, dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme