Filip: Zeman potvrdil, že příští týden pověří Sobotku sestavením vlády

Předseda KSČM Vojtěch Filip jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Seznámil ho se svým názorem na výsledek voleb. Podle Filipa lidé ve volbách odmítli církevní restituce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební Speciál Martina Veselovského s lídry osmi stran a hnutí, Vojtěch Filip | Foto: Filip Jandourek

Šéf komunistů navrhl schůzku všech lídrů stran s prezidentem. Miloš Zeman na to podle Vojtěcha Filipa reagoval tak, že je na takovou schůzku připravený. Záleží ale na tom, zda o ni šéfové stran a hnutí požádají.

Filip mluvil s prezidentem také o povolebním vyjednávání. Zeman podle předsedy KSČM potvrdil, že příští týden pověří šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku sestavením vlády.

Předseda KSČM zároveň zpochybnil možnou koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL, která se teď rýsuje. Připomněl rozpory těchto stran v názorech na majetkové vyrovnání státu s církvemi. Sociální demokraté chtějí restituce upravit, lidovci to odmítají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda KSČM Vojtěch Filip jednal s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Mluvili o volebních výsledcích. Byla u toho i reportérka Lucie Husárová

„Nejde o to je zrušit, ale nahradit je způsobem, který by byl akceptovatelný pro většinu české společnosti, nikoli jen pro církve,“ řekl Filip k církevním restitucím.

V případě sestavení koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL by komunisté podle Filipa plnili opoziční roli a podpořili by jen takové zákony, které by byly v souladu s programem KSČM.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme