Filmový festival v Karlových Varech je ve finále

Slavnostním předáváním cen vrcholí 36. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Završuje se tak desetidenní maratón, který nabídl více než 500 filmových projekcí. Zatím je zhlédlo hodně přes sto tisíc diváků. V sobotu fanoušky čekala poslední porce čtyř desítek filmů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Statutární poroty, které posuzují soutěže celovečerních hraných a dokumentárních snímků, už uzavřely své hodnocení předvedených snímků. V kuloárech se jako o možných kandidátech na některou z cen hovoří například o polském snímku Ahoj, Terezko, francouzské Amélii z Montmartru či příběhu švédského režiséra Píseň pro Martina.

Mezi dokumenty zaujal diváky například snímek Heleny Třeštíkové mapující během pěti let osud mladé narkomanky nazvaný V pasti. Při závěrečném ceremoniálu převezme cenu za přínos světové kinematografii britský oscarový herec Ben Kingsley.

Pro prezidenta festivalu Jiřího Bartošku skončí festival až v pondělí. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, do té doby nebude z pověrčivosti jeho průběh hodnotit. Už teď je však jasná spokojenost s vybranými filmy, nebo s technickou úpravou karlovarských kinosálů.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme