Filmový festival v Karlových Varech je ve finále

Slavnostním předáváním cen vrcholí 36. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Završuje se tak desetidenní maratón, který nabídl více než 500 filmových projekcí. Zatím je zhlédlo hodně přes sto tisíc diváků. V sobotu fanoušky čekala poslední porce čtyř desítek filmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Statutární poroty, které posuzují soutěže celovečerních hraných a dokumentárních snímků, už uzavřely své hodnocení předvedených snímků. V kuloárech se jako o možných kandidátech na některou z cen hovoří například o polském snímku Ahoj, Terezko, francouzské Amélii z Montmartru či příběhu švédského režiséra Píseň pro Martina.

Mezi dokumenty zaujal diváky například snímek Heleny Třeštíkové mapující během pěti let osud mladé narkomanky nazvaný V pasti. Při závěrečném ceremoniálu převezme cenu za přínos světové kinematografii britský oscarový herec Ben Kingsley.

Pro prezidenta festivalu Jiřího Bartošku skončí festival až v pondělí. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, do té doby nebude z pověrčivosti jeho průběh hodnotit. Už teď je však jasná spokojenost s vybranými filmy, nebo s technickou úpravou karlovarských kinosálů.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme