Policie identifikovala všech čtrnáct obětí střelby. Jednou je ředitelka Ústavu hudební vědy

Policie identifikovala všech čtrnáct obětí čtvrteční střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. České televizi to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Mezi oběťmi není cizinec, dodal. Patnáctým mrtvým je pak střelec. Policisté po útoku začali preventivně hlídat měkké cíle, jako jsou školy, nemocnice a další místa, kde se schází více lidí.

Praha (Aktualizováno: 11:33 22. 12. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté s odbornými pracovníky podle Rakušana na identifikaci mrtvých pracovali celou noc. „Je potvrzeno čtrnáct obětí ze stran obětí a dalších osob plus pachatel,“ řekl na tiskové konferenci ředitel krajského ředitelství policie hl. m. Prahy Petr Matějček.

Krizová pomoc

  • Policie zřídila krizovou linku pro veřejnost, která funguje na čísle 974 823 158.
  • Linka bezpečí 116 111
  • Linka první psychické pomoci 116 123
  • Krizová linka Systému psychosociální intervenční služby pro blízké a pozůstalé 227 580 697
  • Krizové linky InIUSTITIA 773 177 636 pro česky mluvící a 773 177 844 pro anglicky mluvící
  • Krizová linka ŽIVOT 90 800 157 157
  • Univerzita Karlova pro studenty i akademiky univerzity spustila krizový chat.

Ústav hudební vědy Filozofické fakulty UK oznámil, že čtvrteční útok v Praze nepřežila jeho ředitelka Lenka Hlávková. Oznámil to na základě ověřené informace od rodiny a s jejím svolením.

„Počínaje dnešním dnem jsme přijali celorepublikové PREVENTIVNÍ opatření ve vztahu k měkkým cílům a školám. Nemáme informace o žádné konkrétní hrozbě a skutečně se jedná o prevenci - signál, že jsme tu a jsme připraveni,“ napsala policie ráno na síti X. Vidět by měli být policisté s dlouhými zbraněmi. Kriminalisté stále vyšetřují na místě střelby. 

Čtvrteční střelba v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v centru Prahy je nejtragičtějším případem střelby v historii Česka.

Útočník tam odpoledne zastřelil podle posledních údajů policie 13 lidí, dalších 25 bylo zraněno. Mrtvý je i střelec, který po útoku zřejmě spáchal sebevraždu. Vláda kvůli tragédii vyhlásila na sobotu 23. prosince státní smutek.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme